Tour du Mont-Blanc – Etap 2.

Po nocy spędzonej w pobliżu lodowca Miage oraz strumienia Tavernier rozpoczynamy nasz pierwszy poranek na Tour du Mont-Blanc. Zestaw czynności, których wykonanie z dnia na dzień będzie coraz sprawniejsze i zajmować będzie mniej czasu – złożenie ubrań, śpiwora i materaca, ewentualnie próby wysuszenia namiotu, przygotowanie śniadania, poranna toaleta, spakowanie plecaka i wyruszenie na szlak. Pierwsze kroki, które pozwalają złapać tempo i nadać rytm nadchodzącemu dniu.

Początek drugiego dnia to podejście do Chalets du Truc, następnie kierujemy się w stronę miasteczka les Contamines-Montjoie. Tuż przed dojściem do miasteczka skręcamy na szlak prowadzący do schroniska Tré-la-Tête. Wybieramy scieżkę Claudiusa Bernarda, aby przejść w pobliżu wąwozu Armancette i po stromym podejściu wzdłuż zbocza góry dotrzeć do schroniska.

W schronisku zatrzymujemy się na herbatę i ciasto jagodowe (o wiele mniejsze, niż w Miage i kupne, a nie domowej roboty). Po krótkiej przerwie czeka nas strome zejście do Nant Borrant i do naszego kolejnego miejsca namiotowego – schroniska la Balme. W schronisku niespodzianka – dla namiotowców nie ma możliwości skorzystania z prysznica, nawet zimnego, nawet za dopłatą… Pozostaje nam skromna toaleta przy użyciu źródlanej wody.

Tego dnia przeszliśmy 16 km, z łącznym przewyższeniem dodatnim 1212 m i ujemnym 1067 m.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s