Tour du Mont-Blanc – Etap 8.

Budzimy się na polu namiotowym w Tré-le-Champ pośród namiotów i przyczep kempingowych. Kilka grup przygotowuje się do wyjścia na szlak, jedna z nich pakuje namioty do busa i przygotowuje śniadanie. Czeka nas etap w masywie Aiguilles Rouges naprzeciwko masywu Mont-Blanc ze słynnym jeziorem Lac Blanc. Spotkamy na szlaku jednodniowych wędrowców wraz z rodzinami, lac Blanc należy do znanych i polecanych pieszych wycieczek.

Po dojściu do schroniska lac Blanc zatrzymujemy się na herbatę, górską zupę z jarzynami i ciastko z jagodami, w sam raz na czekający nas odcinek marszu. Startujemy z lac Blanc w stronę przełęczy Index (col de l’Index). Z tego miejsca decydujemy się iść w górę do przełęczy Glière (col de la Glière – 2461 m). Przy dojściu do tej przełęczy czeka nas strome wejście i niespodzianka w postaci śniegu – krótkie, strome przejście, które wymagało od nas sprawności i ostrośności, łatwo było o poślizgnięcie. Wysiłek jest wynagrodzony – widok na masyw Fiz, masyw Mont-Blanc oraz jeziora – Lacs Noirs (2535 m) i Lac Cornu (2276 m).

Nocleg w pobliżu Planpraz po dobrze wypełnionym dniu. Przeszliśmy 13 165 metrów, przewyższenie dodatnie 1522 m, ujemne – 807 m.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s