GR55 Tignes – La Leisse.

Szlak GR55 jest zaliczany do trylogii pieszych, górskich wędrówek – razem z GR54 (Tour des Écrins) i Tour du Mont-Blanc.

Szlak ten zaczyna się w Tignes, liczy 57 km, za wyjątkiem miasteczka Pralognan (1500 m) znajdujemy się na wysokościach między 2000 i 2800 m. Szlak przechodzi przez przełęcze Leisse (2581 m), Vanoise (2517 m) i Chavière (2796 m).

 

Przyjechałem do Tignes po południu, zaparkowałem samochód na parkingu w Val Cleret, w informacji turystycznej zaczerpnąłem informacji dotyczących początku szlaku oraz pogody na przyszłe dni. Cel tego pierwszego etapu to schronisko La Leisse, przy którym można rozbić namiot.

Po dojściu do schroniska daje się namówić na proponowaną kolację – lasagne, a na deser ser (na słono) i budyń (na słodko). Wybieram pośród skał małe miejsce na namiot. U gospodarzy schroniska dowiaduję się, że zapowiadane są opady deszczu i możliwe burze. Plan „B” to przeniesienie śpiwora i materaca do jadalni w razie burzy.

I tak też się stanie – pół nocy w namiocie, pół w jadalni. Deszcz się nasilał i gdy usłyszałem nadchodzącą burzę, zdecydowałem się na przeniesienie noclegu do jadalni. Miałem cały czas w pamięci zdjęcia gradobić, które w poprzednich tygodniach przechodziły przez Francję i region Rhône-Alpes.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s