GR20 – Etap 2 (Ortu di u Piobbu – Carrozzu).

Drugi etap przewidziany jest na 6.30-7 godzin marszu oraz przewyższenie pozytywne 780 m i negatywne 917 m. Miejscem docelowym jest schronisko Carrozzu znajdujące się na wysokości 1270 m.

Podczas tego etapu szykuję się na przejście trzech przełęczy – Bocca di Pisciaghja, Bocca d’Avartoli i Bocca di L’Innominata.

Również podczas tego drugiego etapu po raz drugi już będę świadkiem interwencji helikoptera ratowników. Dzień wcześniej gdy bylem już po rozłożeniu namiotu koło schroniska Ortu di u Piobbu wylądował helikopter – okazało się, że w okolicach Bonifatu zgubiła się jedna uczestniczka grupy wędrowników (najprawdopodobniej nie idącej szlakiem GR20). Nie miałem później wiadomości jak skończyły się poszukiwania.

Podczas tego etapu helikopter przyleciał w okolice przełęczy Bocca di L’Innominata – ale o tym w dalszej części wpisu.

Popołudniu i wieczorem odpoczynek, posiłek w schronisku oraz dyskusje z paroma osobami, z którymi będę dzielił jeszcze kilka etapów (para mieszkająca część roku na Korsyce, ojciec z synem z okolic granicy francusko-szwajcarsiej oraz cztery osoby w wieku około 50 lat z okolic Lyonu i Grenoble) i z którymi również się rozdzielę podczas szlaku. Znajomości szlaku GR20 zaczynają się nawiązywać :-).

Przed pójściem spać wracam jeszcze raz pod prysznic i serwuję moim obolałym mięśniom i stawom kończyn dolnych okład z lodowatej wody. Zasypiam prawie bez problemu…prawie, ponieważ na początku słyszę odgłos chrapania, okazuje się, że dziewczyna chłopaka zna dobry sposób i uderzając go silnie w plecy (lub klatkę piersiową) ucisza go na jakiś czas.

Jutro trzeci etap szlaku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s